Signal Pro

Nieustanne poszerzanie perspektyw.

Seria drukarek Signal Pro to maszyny stworzone w odpowiedzi na oczekiwania naszych klientów – osób poszukujących w pełni profesjonalnych rozwiązań, dla których wysoka jakość jest zawsze na pierwszym miejscu. Możliwość wyboru wielkości pola roboczego pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Jest to model zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z drukiem 3D, jak i dla tych którzy na co dzień pracujących w technologii FFF.

Signal Pro

Dostępne pola robocze

Wybierz model dopasowany pod kątem Twojego biznesu

Signal Pro 300

X:300 Y:300 Z:300 mm

Signal Pro 500

X:300 Y:300 Z:500 mm

Głowica z podwójnym ekstruderem

Urządzenie ATMAT Signal Pro zostało wyposażone w głowicę drukującą z podwójnym ekstruderem. Rozwiązanie to pozwala na drukowanie zarówno elementów w dwóch kolorach, jak i drukowanie z użyciem dwóch różnych materiałów, w tym także podporowych. Wybór tworzyw spośród szerokiej gamy filamentów dostępnych na rynku, zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne, nawet skomplikowanych, złożonych modeli. Wykorzystanie materiałów rozpuszczalnych takich jak PVA czy HIPS, gwarantuje precyzyjne wykonanie trudnych kształtów, a następnie łatwe usunięcie zbędnych supportów po wydruku.

Signal Pro

Bezprzewodowa komunikacja

Proces przesyłania plików do drukarki, uruchamiania wydruku oraz sterowanie parametrami może odbywać się bezprzewodowo lub standardowo przy użyciu pamięci zewnętrznej. Wykorzystanie wbudowanego modułu WiFi pozwala na zarządzanie procesem druku z poziomu komputera. Możliwy jest również podgląd druku dzięki kamerze z obiektywem szerokokątnym, zamontowanej w komorze drukarki. Jest to rozwiązanie wygodne oraz użyteczne zwłaszcza w dużych zakładach, gdzie wymagane jest koordynowanie pracy wielu drukarek jednocześnie. Łączność mobilna zwiększa produktywność oraz oszczędza czas Użytkownika.

Signal Pro

Aktywna kontrola temperatury

 

Drukarka ATMAT Signal PRO została wyposażona w szczelną, aluminiową obudowę z systemem kontroli grzania. Dzięki temu urządzenie pozwala utrzymać stałą, optymalną temperaturę wewnątrz komory roboczej, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Zastosowany w niej system kontroli przepływu ciepłego powietrza gwarantuje odpowiednie środowisko pracy dla wymagających materiałów, zapobiegając rozwarstwianiu materiału i odrywaniu się wydruku od powierzchni stołu.

Signal Pro

Automatyczna kalibracja stołu

Funkcja automatycznego poziomowania stołu sprawia, że urządzenie już od momentu budowania pierwszych warstw pracuje niezawodnie i samodzielnie. Przed rozpoczęciem wydruku głowica kalibruje swoje położenie względem odległości od powierzchni stołu roboczego. Czynność powtarzana jest w kilku punktach zorientowanych w różnych częściach obszaru roboczego, tak aby odległość dyszy od powierzchni była w każdym miejscu równa. Tym samym eliminujemy ryzyko nieprawidłowego przyklejenia wydruku oraz nierównomiernego nakładania się warstw w trakcie pracy. Autokalibracja w połączeniu z granitową powierzchnią platformy roboczej, gwarantuje wysoki poziom jakości drukowanych elementów już od samego początku.

Signal Pro

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Drukarka, dzięki zabezpieczeniom zgodnym z wymogami BHP, jest przystosowana do pracy w warunkach biurowych oraz na halach produkcyjnych. Głowica, posiada system świetlny, sygnalizując kolorem gotowość do pracy oraz nagrzanie do wysokiej temperatury. Cała konstrukcja opisana została specjalistycznym oznakowaniem wszelkich niebezpiecznych elementów. Drukarka posiada także przyciski bezpieczeństwa, umożliwiające natychmiastowe zatrzymanie pracy urządzenia.

Signal Pro

Nowoczesność i funkcjonalność

Tworząc drukarkę ATMAT Signal Pro naszym celem było zapewnienie funkcjonalności oraz nowoczesności, dostosowanej zarówno do codziennego jak i przemysłowego użytkowania. Obudowa urządzenia została wykonana z solidnej aluminiowej blachy, spełniającej nie tylko walory estetyczne, ale też dającej pewność długiej i bezawaryjnej pracy. Podzespoły użyte do budowy maszyny gwarantują, że drukarka ATMAT Signal Pro jest solidna, a zarazem niezwykle precyzyjna.

Signal Pro

Odkryj nową perspektywę tworzenia

Zastosowania naszej drukarki

Medycyna

Edukacja

Produkty konsumenckie

Reklama i marketing

Automotive

Architektura

Aktualności

Napisz do nas wiadomość

Dozwolone: pdf, doc, docx, jpg, png Maksymalny rozmiar pliku: 5MB * - pola obowiązkowe