Saturn

Nowy wymiar produkcji

Urządzenie stworzone do produkcji wielkogabarytowych modeli w technologii przyrostowej. Drukarka bazuje na rozwiązaniach przemysłowych, oferując bardzo szeroki wachlarz możliwości. Zastosowane autorskie rozwiązania gwarantują wysoką jakość i stabilność pracy. Systemy bezpieczeństwa pozwalają spełnić wymagania panujące w zakładach produkcyjnych. Maszyna znajduje zastosowanie w branży przemysłowej, architektonicznej, automotive oraz w lotnictwie.

Saturn

Optymalnie dobrane parametry

dla uzyskania maksymalnej wydajności

Pole robocze drukarki

X:1200 Y:1000 Z:1000 mm

Nagroda główna za produkt

przyznana podczas XI Dni Druku 3D

Granitowy stół z wysokowydajnym systemem grzewczym

Podgrzewana platforma robocza jest wymogiem koniecznym przy druku wielkogabarytowych elementów. Stół wyposażono w wysokowydajny system grzewczy, dzięki któremu użytkownik ma pewność, iż cały stół roboczy zostanie dogrzany do zadanej przez niego temperatury. Granitowa płyta wykorzystana jako stół roboczy ma bardzo dobre właściwości adhezyjne oraz nie odkształca się w czasie druku nawet największych modeli.

Saturn

Wysokowydajny system druku

Drukarka wyposażona jest w dwie głowice zaprojektowane specjalnie do wytwarzania wielkogabarytowego. Pierwsza głowica to głowica wysokowydajna, wykorzystująca dwa ekstrudery, których zbiornik mieszania filamentu jest połączony. Dzięki niej jesteśmy w stanie drukować z wysoką prędkością, przetwarzając nawet do 0,5kg materiału na godzinę. Druga głowica to głowica pomocnicza, z pojedynczym ekstruderem, za pomocą której wytwarzane są struktury podporowe bądź modele wymagające wyższej dokładności wykonania.

Saturn

Inteligentne systemy kontroli pracy maszyny

Drukarkę wyposażono w inteligentne systemy kontroli, umożliwiające użytkownikowi szybką reakcję na pojawiające się problemy. W przypadku awarii zasilania użytkownik może wznowić proces druku, co w przypadku wydruków trwających kilka dni gwarantuje stabilność i nieprzerwalność wytwarzania. W urządzenie wbudowano również m.in. czujnik braku przepływu filamentu, zapobiegający nagłemu przerwaniu wydruku, a także czujnik pomiaru masy filamentu, pozwalający przewidzieć stan ilościowy materiału, potrzebny do wydrukowania przygotowanego modelu. Ponadto urządzenie jest wyposażone w automatyczną kalibarcję wysokości dysz, półautomatyczne poziomowanie stołu, półautomatyczną wymianę filamentu oraz automatyczne poziomowanie ramy jezdnej XY.

Saturn

Termoizolowana, podgrzewana komora

Utrzymanie stabilnego środowiska w komorze roboczej drukarki jest kluczową funkcjonalnością wpływającą na wykorzystywany do druku materiał. Dzięki stałej temperaturze w drukowanym modelu nie występuje skurcz przetwórczy, wobec tego nie następuje rozklejanie warstw, pękanie czy odklejanie modelu od stołu.

Saturn

Szafa filamentowa z odwilżaczami

Podczas projektowania wielkogabarytowej drukarki 3D zadbano o jej nieprzerwaną pracę, co przy wielkoformatowych wydrukach jest podstawową zasadą. Stworzono szafę filamentową, która mieści 3 szpule materiału, każda do 10kg masy. Rozwiązanie to gwarantuje długotrwały druk oraz ciągłość pracy bez konieczności wymiany materiałów. Dodatkowo filamenty znajdują się w pojemnikach z odwilżaczami, w celu ograniczenia pochłaniania przez nie wilgoci z powietrza, co gwarantuje niezmienność ich właściwości.

Saturn

Spełnione wymogi BHP

W konstrukcji uwzględniono wszystkie restrykcyjne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodność z zasadami BHP zapewniają m.in.: blokada dostępu do komory druku, w trakcie realizowanego procesu wytwórczego, sygnalizacja świetlna, informująca o etapach pracy drukarki, specjalistyczne oznakowanie niebezpiecznych elementów oraz odpowiednie przyciski, umożliwiające natychmiastowe zatrzymanie pracy urządzenia. Te właściwości drukarki sprawiają, że jest ona profesjonalną maszyną przemysłową, dostosowaną do eksploatacji w halach produkcyjnych.

Saturn

 

 

Odkryj nowe oblicze produkcji

  Parametry Parametry techniczne drukarki
  Technologia druku FFF (FDM)
Parametry drukarki Obszar roboczy 1200x1000x1000 mm
Obudowa Stabilna konstrukcja zabudowana blachami aluminiowymi. Kolumna świetlna oraz wyłącznik bezpieczeństwa na zewnątrz obudowy. Osobna szafa na filamenty.
Środowisko druku Zamknięta komora robocza z kontrolą temperatury
Max. temp. komory 45°C
Platforma robocza Automatyczna kalibracja stołu, 4-strefowy system grzewczy platformy roboczej
Materiał stołu roboczego Płyta granitowa
Maksymalna temperatura stołu 100°C
Głowica Średnica dyszy

Głowica główna: 1mm, 1.5 mm, 2mm, 

Głowica pomocnicza: 0.5mm, 1mm, 1.5mm

Ilość głowic 2
Ilość ekstruderów 3
Typ ekstrudera Direct
Maksymalna temperatura głowicy 340°C
Parametry procesu druku Wysokość warstwy 0.2 – 1 mm
Nominalna prędkość druku 200 mm/s
Prędkość druku w trybie HQ 100 mm /s
Maksymalna prędkość przejazdu 300 mm/s
Dokładność pozycjonowana osi X/Y 50 µm
Dokładność pozycjonowania osi Z 10 µm
Pakiet oprogramowania Simplify3D
Format obsługiwany przez oprogramowanie .stl, .obj
Filament Obsługiwane materiały PLA, PET-G, PA, ABS*
Podporowy: PVA
* dla wydruków o ograniczonej geometrii
Średnica materiału 2.85 mm
Forma filamentu Szpula
Obsługiwane masy szpul 3 x 2.5kg/4.0kg/8.0kg
Obsługa drukarki 3D Komunikacja nośnik USB 2.0
Format obsługiwany przez drukarkę .gcode
Sterowanie Dotykowy panel sterowania z autorskim oprogramowaniem
Temperatura środowiska pracy 10 - 30°C
Dane ogólne Zasilanie 400V 50Hz
Moc maksymalna 1500 W
Średni pobór mocy dla druku z PLA 9000 W
Wymiary

2600 x 2200 x 2500 mm;

(szerokość x głębokość x wysokość)

Masa 1500kg

Automotive

Przemysł

Aranżacja wnętrz

Elementy zestawu

Drukarka 3D Saturn

Drukarka 3D Saturn

Zestaw eksploatacyjny

Zestaw eksploatacyjny

Filament (4 x 8 kg)

Filament (4 x 8 kg)

Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna

Aktualności

Napisz do nas wiadomość

Dozwolone: pdf, doc, docx, jpg, png Maksymalny rozmiar pliku: 5MB * - pola obowiązkowe